facebook

Spoločnosť PSA Peugeot Citroën Slovakia získala diplom v súťaži Zdravá firma roka

PSA Slovakia získala diplom v súťaži Zdravá firma roka 2013 za významný podiel v starostlivosti o zdravie zamestnancov. Súťaž už po štvrtý krát vyhlásila Union zdravotná poisťovňa, a.s., v rámci projektu Iniciatíva za zdravšie Slovensko.

Union zdravotná poisťovňa prišla v roku 2010 s Iniciatívou za zdravšie Slovensko s ambíciou predĺžiť priemernú dĺžku života na Slovensku do roku 2020 o 5 rokov pomocou celej škály aktivít v oblasti kvality života a zdravého životného štýlu. Jednou z aktivít je práve súťaž Zdravá firma roka, ktorá motivuje firmy k podpore zdravého životného štýlu svojich zamestnancov.

Aktivity firiem hodnotila odborná komisia zložená zo zástupcov partnerov projektu Iniciatíva za zdravšie Slovensko – odborníkov z Ministerstva zdravotníctva SR, riaditeľstva WHO na Slovensku, Úradu verejného zdravotníctva, poisťovní Union a personálnych agentúr v piatich kategóriách – Prevencia, Šport, Ergonómia pracovného prostredia, Výživa a Extra. Firmy sa do súťaže zapájali vyplnením dotazníka na webovej stránke www.zdravsieslovensko.sk.