facebook

Do kampane Európskeho týždňa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci sa zapojila aj trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia

Trnava, 23. október 2020 – Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci je kľúčovou prioritou skupiny Groupe PSA. Aj tento rok sa všetky výrobné závody skupiny, vrátane trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia, aktívne zapojili do Európskeho týždňa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Cieľom tohto podujatia pre zamestnancov automobilky je zvýrazniť kľúčovú úlohu ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci.

 

V týždni od 19. do 23. Októbra automobilka zamestnancom vo zvýšenej miere prinášala informácie o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, vykonávala audity v prevádzkach zamerané na dodržiavanie COVID opatrení, a pripravovala inštruktážne videá na zlepšenie zdravia. V závodnej jedálni boli počas tohto týždňa zaradené zdravšie jedlá.

 

V rámci tematického týždňa bol každý deň venovaný jednej téme. V prvý deň boli zamestnanci informovaní o obsahu projektu Európskeho týždňa BOZP, ako aj o téme správnych pohybových návykoch v každej prevádzke. Utorok bol zameraný na ochorenie COVID-19. V prevádzkach technici BOZP vykonávali audit zameraný na rešpektovanie prísnych hygienických opatrení, ktoré v automobilke platia od marca a externým auditom boli vyhodnotené najvyššou možnou známkou. Streda bola venovaná správnemu pohybu chodcov po exteriéri. Štvrtok pripomenul zamestnancom Fyziatricko-rehabilitačné centrum, ktoré sa nachádza priamo v areáli automobilky. Pre zamestnancov je k dispozícii celoročne a bezplatne ponúka širokú ponuku služieb od masáži cez ultrazvuk až po rôzne mäkké techniky na odstránenie bolesti. Posledný deň bol venovaný téme Práca z domu alebo Home office. V inštruktážnom videu sme sa zamerali na pravidelné prestávky spojené s cvičením na zvýšenie mentálnej a psychickej výkonnosti.

 

Automobilka sa dlhodobo stará aj o regeneráciu a oddych zamestnancov. Vo svojom benefitnom programe ponúka výhodnejšie vstupy do fitnescentier, príspevky na nákup vitamínov a výživových doplnkov v lekárňach, ale aj príspevky na nadštandardné lekárske prehliadky. Celoročne tiež pripravuje rozličné športové podujatia pre zamestnancov i verejnosť. Množstvo podujatí zastrešuje Asociácia športu PSA, ktorá dnes združuje 11 sekcií a organizuje pohybové aktivity (napr. turistické či lyžiarske zájazdy na Slovensku). 

 

 

 

 

 

 

V Trnave sa aktuálne vyrába nový model Peugeot 208, ktorý sa stal Európskym autom roka 2020. Automobilka prvý krát v histórii ponúka aj 100-% elektrickú verziu e-208 s nulovými emisiami CO2.

 

Od septembra 2016, exkluzívne len na Slovensku, vyrába aj nový model Citroën C3. Od leta 2020 ponúka svojim zákazníkom už jeho vynovenú facelift-ovanú verziu.

 

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla 1,2 miliardy EUR.

 

Aktuálne vytvára automobilka do 4.500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20.000 pracovných postov.

 

 

Ďalšie informácie:

Peter Švec, tel: +421 911 78 55 77, +421 33 5482 300; e-mail: peter.svec@mpsa.com