facebook

Trnavčania sa rozlúčia s prázdninami opäť pohybom - na korčuliach a bicykloch

Trnava, 24.8.2015 – Poslednú augustovú sobotu sa Trnava rozlúči s prázdninami v športovom duchu. Tento rok sa totiž populárne podujatie PSA TT–inline a Bercajgel uskutoční v spolupráci so Zdravým mestom Trnava a bratislava inline už po druhýkrát.  

V sobotu 29.augusta o 18.00 vyštartujú korčuliari a cyklisti z parkoviska Relax na Rybníkovej ulici a absolvujú spolu trasu po meste. Trasa povedie cez Rybníkovú, Hlbokú, Sladovnícku, Tamaškovičovú ulicu, na kruhovom objazde budú pokračovať smerom na Zelenečskú ulicu, odtiaľ prejdú ulicou Generála Goliána, Nerudovu, Bratislavskú, Stromovú, Staničnú, ktorou sa dostanú do Staničného parku a následne cez Bedřicha Smetanu, Lomonosovovu, Gejza Dusíka, Jána Bottu, Študentskú, Hospodársku a späť na Rybníkovú na parkovisko Relax. Spoločne prejdú takmer 12 km úsek. Trnava sa tak na jeden večer opäť stane mestom korčuliarov a cyklistov. 

Ešte pred začiatkom PSA TT–inline budú mať účastníci možnosť vylepšiť si svoje korčuliarske zručnosti a techniky v škole inline, v ktorej sa za prítomnosti odborníkov môžu zdokonaliť v korčuľovaní.   

V júni cyklisti a korčuliari prvým podujatím PSA TT-inline a Bercajgel v tomto roku privítali leto. Táto akcia sa stala milou tradíciou, ktorú chcú organizátori aj naďalej udržiavať medzi svojimi priaznivcami.  

Podujatie PSA TT-inline organizuje trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia v spolupráci so Zdravým mestom Trnava a bratislava inline už šiestykrát. Po piatykrát bola jej súčasťou aj obľúbená akcia trnavských cyklistov Bercajgel. Posledné dva roky sa každej jazdy mestom zúčastnilo vždy vyše 500 aktívnych účastníkov. 

Tešíme sa na vašu účasť.

 

 

 

 

Automobilka v Trnave je technologicky jednou z najnovších v skupine PSA Peugeot Citroën. Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do spustenia výroby 700 mil. eur. V júni 2006 sa rozbehla výroba modelu Peugeot 207. V prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku. Investície do spustenia jeho výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. Od roku 2012 automobilka vyrába nový Peugeot 208, ktorý priniesol pre Slovensko investíciu ďalších viac ako 120 mil. EUR. Celkové investície skupiny PSA Peugeot Citroën na Slovensku prekročili hranicu 1 mld. EUR.

 

 

Ďalšie informácie:

Ing. Peter Švec, riaditeľ úseku komunikácie

Tel: (421) 911 785 577

Fax: (421) 33 5484 542

E-mail: peter.svec@mpsa.com