facebook

Zamestnanci trnavskej automobilky PSA Groupe Slovakia sa po druhýkrát zapojili do najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku.

Trnava, 9.jún 2017 - Pracovný piatok 9. júna sa niesol aj v duchu dobrovoľníctva. Z trnavskej automobilky vytvorili zamestnanci dva pracovné tímy v počte 17 ľudí a zapojili sa tak do obľúbeného celoslovenského projektu POSTAVME NAŠE MESTO NA NOHY.

Oba pracovné tímy sa počas tohto dňa podieľali na oživení dvoch areálov materských škôlok. Prvý tím pôsobil od rána v materskej škôlke na ulici Teodora Tekela v Trnave, druhý tím pomáhal v materskej škôlke na Čajkovského ulici. Zamestnanci trnavskej automobilky vdýchli plotu farebný život, vyčistili pieskoviská a oživili areál škôlky. V tíme vládla úžasná atmosféra aj vďaka deťom, ktoré dobrovoľníkov podporovali svojim úsmevom a pozdravmi. Zamestnanci PSA Groupe Slovakia spoločne prejavili tímového ducha a prispeli tak k lepšej Trnave už po druhýkrát.

Projekt najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku oslovuje už po jedenásty raz firemných zamestnancov, ktorí sa môžu v rámci pracovného času zapojiť do dobrovoľníckych aktivít zveľaďujúc a skrášľujúc svoje mesto. Cieľom projektu je podporiť vytváranie vzťahov dobrovoľníkov k svojmu okoliu a podnietiť zodpovednosť firiem za prostredie v ktorom pôsobia. Firmy umožnia počas pracovného dňa svojim zamestnancom zúčastniť sa na dobrovoľníckej aktivite predovšetkým plateným pracovným voľnom a prihlásením svojich zamestnancov do projektu.

 

 

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia zakončila rok 2016 s novým objemovým rekordom 315 050 vyrobených vozidiel. V jubilejnom 10-tom roku od spustenia výroby vozidiel v Trnave, tak produkcia medziročne vzrástla o 4%. Aktuálne vytvára viac ako 4.000 pracovných postov. Práve sa rozbiehajúca štvrtá víkendová zmena stále naberá nových zamestnancov. V plnom profile bude vyrábať v závere marca 2017. Vrátane dodávateľov generuje automobilka okolo 10.000 postov.Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave aktuálne vyrába Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. Od polovice roka 2016 sa spustila výroba úplne nového modelu Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu 80 mil. EUR.V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

 

Ďalšie informácie:

Peter Švec

Tel: (421) 33 548 3003;

Mob.: (421) 911 78 55 77;

E-mail: peter.svec@mpsa.com