facebook

Denné tábory a Automobilová junior akadémia: ponuka pre 150 detí zamestnancov trnavskej automobilky

Trnava, 8. júna 2016 – Denný tábor jazykový, tanečný, zábavný, rozprávkový ale aj prvá Automobilová junior akadémia sú v ponuke pre celkovo 150 detí kmeňových zamestnancov trnavskej automobilky zo skupiny PSA na blížiace sa leto. Šesť rozličných turnusov je rozložených do obidvoch prázdninových mesiacov júl a august, kedy rodičia najčastejšie hľadajú riešenia pre užitočné využitie voľného času svojich detí. 

Pre mladšie vekové kategórie pripravila automobilka denné tábory pre deti vo veku 4 - 12 rokov. Tematicky sú zamerané na šport, tanec, ale aj jazyky. Svoje menšie deti môžu rodičia prihlásiť do tábora Naboso – Rozprávkovo ako aj Zábavného tábora (Hoplaland). Denné detské tábory budú v čase od 4.7. do 19.8. 

Staršie detí vo veku 13 - 14 rokov sa môžu prihlásiť do prvej Automobilovej junior akadémie (AJA). Spoločný projekt PSA Groupe Slovakia a ďalších dvoch slovenských automobiliek s podporou Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) je pre verejnosť, no v prípade PSA aj pre 30 detí zamestnancov automobilky. 

AJA má najmä vzdelávací charakter. Počas týždňa absolvujú deti interaktívne prednášky na pôde Materiálovo technologickej fakulty (MtF STU), partnera projektu v Trnave. Pod odborným dozorom animátorov vypracujú detské tímy svoj vlastný projekt, ktorý bude ohodnotený cenou dekana MtF STU a cenou prezidenta ZAP.

Jeden celý deň v rámci AJA bude venovaný návšteve trnavskej automobilky. Deti absolvujú päť stanovíšť na prevádzkach lisovňa a zvarovňa, lakovňa, montáž, kvalita a oboznámia sa s environmentálnou politikou automobilky. Formou hier, súťaží a prednášok sa zoznámia s chodom automobilky.

Počas týždňa AJA absolvujú deti okrem iného aj exkurziu v Janíkovciach, kde si budú môcť na živo pozrieť lietajúce vozidlo za prítomnosti dizajnéra a konštruktéra pána Doc. Štefana Kleina. Navštívia aj technické múzeum na Agrokomplexe v Nitre.

 

 

V roku 2015 vyrobila trnavská automobilka PSA Groupe viac ako 303.000 vozidiel. To predstavovalo medziročný rast 19%. Odhad výroby na rok 2016 bol 290.000 vozidiel, ale pre vysoký dopyt po produktoch trnavskej automobilky bol v prvej polovici roka upravený na 315.000 vozidiel, čo by znamenalo 4% medziročný rast. 

Automobilka v Trnave stabilne vytvára takmer 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu celkom takmer 10.000 ľuďom. 

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla jednu miliardu EUR. V Trnave aktuálne vyrába Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. V apríli 2015 oznámila ďalšiu investíciu vo výške 80 mil. EUR do úplne nového modelu Citroën. 

V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Ďalšie informácie:

Peter Švec,

tel: (421) 33 548 3003;

mob.: (421) 911 78 55 77;

E-mail: peter.svec@mpsa.com