facebook

Predseda vlády Robert Fico sa počas návštevy trnavskej automobilky PSA Groupe Slovakia rozlúčil s odchádzajúcim a privítal nového generálneho riaditeľa.

Trnava, 27. februára 2017 – Predseda vlády SR Robert Fico v rámci svojej cesty po trnavskom regióne navštívil v pondelok v popoludňajších hodinách trnavskú automobilku PSA Groupe Slovakia. Oficiálne sa rozlúčil s odchádzajúcim generálnym riaditeľom výrobného centra Rémim Girardonom a privítal na Slovensku nového šéfa automobilky Stéphana Bonhommeau, ktorý sa funkcie oficiálne ujme v stredu 1. marca 2017. 

Predseda vlády a vedúci predstavitelia automobilky v krátkej diskusii zhrnuli najvýznamnejšie projekty, ktoré boli zrealizované za posledného dva a pol roka pod vedením Rémiho Girardona a venovali sa aj najdôležitejším projektom na najbližšie roky. V septembri 2014 bola uvedená nová ambícia automobilky s cieľom stať sa svetovým lídrom vo výrobe vozidiel segmentu B mainstream. V roku 2016 sa úspešne spustila produkcia nového modelu Citroën C3 a v januári 2017 sa rozbehla 4. pracovná, víkendová zmena. V tomto období sa tiež spustili a pokročili mnohé projekty transformácie ako skompaktnenie a modernizácia logistiky na montáži či zvarovni. Novinkou pre automobilku je výroba motorov, ich opracovávanie a montážna linka priamo v Trnave. Tímy aktívne pracujú na tejto novej výzve.  

V roku 2015 sa výrobná kadencia zvýšila z 57 na 60 vozidiel za hodinu. Trnavské výrobné centrum rozšírilo portfólio svojich aktivít po rozvinutí účtovných služieb pre Nemecko, Švajčiarsko a Rakúsko začiatkom roka 2016. Vytvorilo tak takmer 100 nových postov pre vysokokvalifikovaných odborníkov v účtovníctve a vo financiách. Obidve strany hovorili aj o situácii na trhu práce a náročnosti náboru nových zamestnancov. 

Stéphane Bonhommeau, ktorý sa do čela trnavskej automobilky postaví od 1. marca 2017, zastával predtým post generálneho riaditeľa závodu vo francúzskom Sevelnord. Ako vyštudovaný inžinier začal profesionálnu kariéru ako vedúci výrobnej jednotky v Aulnay v roku 2004 a postupne sa vypracoval na riaditeľa prevádzky montáže v Rennes, odkiaľ odišiel do Sevelnordu. Rémi Girardon od 1. marca 2017 preberie post vo vedení priemyselnej stratégie skupiny PSA Groupe a bude pracovať v Paríži.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia zakončila rok 2016 s novým objemovým rekordom 315 050 vyrobených vozidiel. V jubilejnom 10-tom roku od spustenia výroby vozidiel v Trnave, tak produkcia medziročne vzrástla o 4%. Aktuálne vytvára viac ako 4.000 pracovných postov. Práve sa rozbiehajúca štvrtá víkendová zmena stále naberá nových zamestnancov. V plnom profile bude vyrábať v marci 2017. Vrátane dodávateľov generuje PSA Groupe Slovakia okolo 10.000 postov.Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave aktuálne vyrába Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. Od polovice roka 2016 sa spustila výroba úplne nového modelu Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu 80 mil. EUR.V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

 

Pre viac informácií:

Peter Švec, tel.: (421) 33 548 3003; mob.: (421) 911 78 55 77; e-mail: peter.svec@mpsa.com