facebook

Charitatívny projekt zamestnankyne trnavskej automobilky PSA Groupe Slovakia

Trnava 27. januára 2017 – V sídle PSA Groupe v Paríži sa konalo odovzdávanie cien, na ktorom bol odmenený aj projekt s názvom „Keď pomáhať s Partnerom je fajn“ OZ Samarie z Hlohovca. Podujatie sa uskutočnilo za prítomnosti predsedu predstavenstva koncernu PSA Groupe a jeho Nadácie pána Carlosa Tavaresa. 

Šéf automobilového kocernu Carlos Tavares odovzdal Medzinárodnú hlavnú cenu Bibiane Borovkovej, dobrovoľníčke občianskeho združenia Samaria. Bibiana pracuje v trnavskej automobilke a je autorkou najvyššie oceneného projektu v spomínanej kategórii. S cenou je spojená finančná dotácia 10.000 eur, ktorá bude použitá na zabezpečenie vozidla Peugeot Partner určeného na realizáciu projektu. 

Cieľom projektu „Keď pomáhať s Partnerom je fajn“ OZ Samarie, Hlohovec, ktorý získal Medzinárodnú hlavnú cenu, je podporiť ľudí v hmotnej núdzi. Vozidlo bude rozvážať pomoc tým, ktorí to potrebujú najviac. Bude prinášať radosť do života mnohým, ktorí sú na pomoc odkázaní. Projekt vznikol na základe iniciatívy Bibiany Borovkovej. 

Ceny Nadácie PSA

Projekty na získanie ceny Nadácie PSA Peugeot Citroën bolo možné prihlasovať od septembra do decembra 2016. Oceňované sú sponzorské projekty, ktorých autormi sú zamestnanci skupiny. Cieľom je podporiť mobilitu príjemcov. Nadácia sa zameriava na podporu v troch oblastiach: integrácia, vzdelanie a kultúra alebo hendikep. Podmienkou je, že zamestnanci PSA sú priamo zapojení do činnosti organizácií, ktoré finančnú pomoc požadujú.

Ocenia boli udelené 17 organizáciám (dotácia 5.000 EUR) a k tomu trom laureátom (dotácia 10.000 EUR) podľa daných kritérií. Prostredníctvom internetového hlasovania koncom novembra 2016 bol vybraný aj projekt, ktorý ich najviac „chytil za srdce“. Vyjadrilo sa celkovo 9.000 hlasujúcich. Odmenených bolo teda celkovo 20 inovatívnych projektov vo Francúzsku, Brazílii, Španielsku, Argentíne, Portugalsku, Laose, Indonézii a Togu.

Ceny sú pre PSA príležitosťou nie len na podporu a pomoc v spoločenskej angažovanosti zamestnancov vo všeobecný prospech, ale aj na rozvoj postavenia PSA ako dobrého občana v lokalitách, kde pôsobí.

Užitočné odkazy:

Pozrite si projekty laureátov za rok 2016

http://www.fondation-psa-peugeot-citroen.org/fr/les-prix-de-la-fondation/les-laureats-2016/

Stránka Nadácie PSA :

http://www.fondation-psa-peugeot-citroen.org

Nadácia PSA

Nadácia spoločnosti PSA bola založená v júni 2011. Založila ju skupina PSA Groupe s cieľom aktívne prispieť k rozvoju solidarity a integrácie okolo hlavnej témy mobility. Nadácia je silným prvkom politiky sociálnej zodpovednosti skupiny, čo sa prejavuje podporou inovatívnych lokálnych iniciatív, ako aj vedením partnerstiev celoštátneho rozsahu. Počas štyroch rokov činnosti Nadácia posúdila okolo 500 projektov, ktoré predložili združenia, mimovládne organizácie a organizácie všeobecného záujmu.

 

 

Automobilka v Trnave stabilne vytvára takmer 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu celkom takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën. V uplynulom roku 2015 vyrobila trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia viac ako 303.000 vozidiel. Dosiahla tak nový výrobný rekord, ktorý predstavuje medziročný rast takmer 19 %.Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla jednu miliardu EUR. V Trnave aktuálne vyrába tri modely. Peugeot 208, Citroën C3 Picasso a nový model Citroën C3, ktorého produkcia začala v roku 2016 exkluzívne len na Slovensku. V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Pre viac informácií:

Peter Švec,

tel.: (421) 33 548 3003;

mob.: (421) 911 78 55 77;

e-mail: peter.svec@mpsa.com