facebook

Deň narcisov aj v trnavskej automobilke

 

Trnava, 30. marca 2015 – Zamestnanci trnavskej automobilky sa už druhý rok po sebe zapojili do podpory pacientov s onkologickým ochorením a ich blízkych. V piatok 27. marca v rámci Dňa narcisov prispeli vo forme dobrovoľných príspevkov na prácu Ligy proti rakovine celkovou sumou 612,59 EUR. O zbierku priamo na pôde automobilky sa postaralo niekoľko skupín študentov trnavských stredných škôl. 

Liga proti rakovine tento rok v meste Trnava vyzbierala celkovú sumu 11.158,56 eur. 

Deň narcisov je jediná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa konala už po 19-ty krát. Pripnutím žltého narcisu, ktorý dostane každý kto prispeje ľubovoľnou sumou, takýmto viditeľným spôsobom vyjadrujeme podporu a solidaritu  s onkologickými pacientmi. Toto ochorenie a boj s ním sa týka nás všetkých.

Vďaka vyzbieraným finančným prostriedkom môže Liga proti rakovine podporovať a financovať služby pre pacientov a ich rodiny, rôzne projekty po celom Slovensku a šíriť osvetu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoločnosť PSA Peugeot Citroёn Slovakia vyrobila v uplynulom roku 255.176 vozidiel, čo je novým rekordom v doterajšej histórii automobilky. Trnavské výrobné centrum tak medziročne zvýšilo objem výroby o 2,7 %. Zároveň celková technická kapacita výrobného centra bola využitá len na 85%. 

Automobilka v Trnave stabilne vytvára 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.  

Strategickú investíciu na Slovensku oznámil  francúzsky koncern v januári 2003. Jej celková suma už presiahla jednu miliardu EUR. Aktuálne vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku.  

V rámci príspevku k trvalo udržateľnému rozvoju zredukovala automobilka od júna 2012 objem odpadu na skládku na nulu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na výrobu jedného vozidla medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Pre viac informácií: 

Peter Švec,  

tel.: (421) 33 548 3003;

mob.: (421) 911 78 55 77;

e-mail: peter.svec@mpsa.com