facebook

Výťažok z Vianočných trhov automobilky poputuje dvom charitatívnym organizáciám v Trnave

Trnava 29.novembra 2018 – Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia pripravuje už šiesty ročník svojich Vianočných trhov spojených od začiatku aj s Mikulášom pre deti. Podujatie, ktoré sa bude konať v priestoroch administratívnej budovy automobilky v nedeľu 9.decembra, so začiatkom od 10h00, bude otvorené pre všetkých zamestnancov, ich príbuzných, priateľov. Vítaná je, samozrejme, aj široká verejnosť.

Výťažok z už tradičnej zbierky Vianočných trhov navýšený o príspevok automobilky tento rok rozdelí Groupe PSA Slovakia medzi dve charitatívne organizácie: Centrum včasnej intervencie a OZ Strom. Obe sídlia v Trnave. Prvá z nich poskytuje bezplatnú službu včasnej intervencie priamo v rodinách s deťmi so zdravotným postihnutím. OZ Strom sa venuje ľuďom s rôznymi druhmi postihnutia od veku 17 rokov a viac.

Tak ako po minulé roky, ku každému euru, ktoré pribudne do zbierky od návštevníkov, pridá automobilka ďalšie dve eurá. Bolo na samotných zamestnancoch automobilky, aby navrhli im známu charitatívnu organizáciu. Z nich potom Sponzoringová komisia vybrala dve, ktorým okolo Vianoc poputuje výťažok zbierky.

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú tráviť nedeľu na tomto podujatí, budú mať na trhoch možnosť výberu zo širokej ponuky domácich produktov zamestnancov automobilky, ich rodinných príslušníkov a známych. Zbierka bude prebiehať v charitatívnych stánkoch. Za ľubovoľný príspevok do spomenutej zbierky môže každý ochutnať fantastickú kapustnicu od nášho kolegu Jozefa Matušku, ale aj koláče, kávu, či iné dobroty od zamestnancov.

Deti si po celý deň prídu na svoje v tvorivých dielňach a pripravený je zaujímavý program:

11.00 a 12.30 – Kúzelník Talostan

14.00 – Divadlo HAAF – Mikulášsky autobus

15.00 – Mikuláš, anjel a chýbať nebude ani čert

Medzi jednotlivými vystúpeniami budú vo veľkej sále premietané krátke rozprávky.

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia vyrobila v roku 2017 rekordných viac ako 335 050 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast produkcie o 6,3%. V roku 2018 predpokladá automobilka výrobu na úrovni minimálne 345.000 vozidiel.

Aktuálne vytvára automobilka okolo 4.500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20.000 pracovných postov.

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa aktuálne vyrába model Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len v Trnave, aj nový model Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu vo výške 80 mil. EUR.

Počas roka 2017 získal model Citroën C3, na celkovej výrobe, podiel takmer 90 % a stal sa lídrom výrobného programu automobilky.

V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu tvoreného vo výrobe. Trnavské výrobné centrum patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

Ďalšie informácie: Peter Švec, tel: +421 911 78 55 77, +421 33 5482 300; e-mail: peter.svec@mpsa.com