facebook

Trnavčania odštartujú leto pohybom - na korčuliach a bicykloch

Trnava, 19. júna 2014 – Už je to tradícia, že leto v Trnave otvárajú korčuliari a bicyklisti na PSA TT-inline a Bercajgel. Fanúšikovia korčuľovania a cyklistiky si tak ako vlani budú môcť pozrieť svoje mesto aj z juhovýchodného obchvatu. V sobotu 21. júna – presne v deň začiatku astronomického leta - o 18.00 vyštartujú spod Bernolákovej brány a cez Hospodársku, Rybníkovú, Bučiansku, Piešťanskú, Juhovýchodný obchvat, Nitriansku, Tamaškovičovu, Dohnányho a Hospodársku prejdú takmer 11 km úsek. Trnava sa tak na jeden večer opäť stane mestom korčuliarov a cyklistov.

Ešte pred začiatkom PSA TT–inline si jeho účastníci budú môcť od 17:00 na štarte pozrieť historické bicykle „Peugeot Tour de France 1919“ zo súkromnej zbierky zamestnanca PSA Peugeot Citroën Slovakia pána Borisa Majerova. V priestore štartu bude aj malá expozícia historických fotografií na túto tému. Okrem toho, zhruba 15 min. pred štartom, pán Adam Peciar z Bercajglu vyhlási výsledky a odmení víťazov prvého kola celoslovenskej súťaže „Do práce na bicykli“. PSA TT-inline je rekreačnou jazdou, vhodnou pre rodiny s deťmi.

PSA TT-inline je aj v tomto roku aktívnym pokračovaním Dní zdravia, ktoré sa uskutočnia v centre mesta 19. a 20. júna. Pre návštevníkov sú pripravené vyšetrenia cholesterolu a cukru, meranie tuku, poradenské služby, odber vzoriek vody a zeleniny, klasické masáže, či ochutnávka liečivých čajov. Pre žiakov I. stupňa základných škôl a pre deti vôbec bude k dispozícii aj mobilné dopravné ihrisko. Námestie už tradične bude patriť kultúrnemu a športovému programu. V rámci Svetového dňa darcov krvi zasa môžete túto najvzácnejšiu tekutinu darovať priamo na Mestskom úrade.

Podujatie PSA TT-inline organizuje trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia v spolupráci so Zdravým mestom Trnavabratislava inline už štvrtýkrát. Po tretíkrát je jej súčasťou aj obľúbená akcia trnavských cyklistov Bercajgel. Posledné dva roky sa jazdy mestom zúčastnilo vždy vyše 500 aktívnych účastníkov.

 

 

Automobilka v Trnave je technologicky jednou z najnovších v skupine PSA Peugeot Citroën. Strategická investícia, ktorú francúzsky koncern oznámil v januári 2003, dosiahla do spustenia výroby 700 mil. eur. V júni 2006 sa rozbehla výroba modelu Peugeot 207. V prvom štvrťroku 2009 prišla na trh novinka Citroën C3 Picasso, ktorá sa vyrába výhradne na Slovensku. Investície do spustenia jeho výroby dosiahli ďalších 100 mil. eur. Od roku 2012 automobilka vyrába nový Peugeot 208, ktorý priniesol pre Slovensko investíciu ďalších viac ako 120 mil. EUR. Celkové investície skupiny PSA Peugeot Citroën na Slovensku prekročili hranicu 1 mld. EUR.

 

 

Ďalšie informácie:

Ing. Peter Švec, riaditeľ úseku komunikácie

Tel: (421) 911 785 577

Fax: (421) 33 5484 542

E-mail: peter.svec@mpsa.com