facebook

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia rozširuje benefity pre zamestnancov

Trnava, 8. apríla 2016 – Vedenie trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia dodatkom ku Kolektívnej zmluve, týkajúceho sa sociálneho programu, rozširuje a vylepšuje benefity pre svojich kmeňových zamestnancov. Podľa dohody automobilka tvorí sociálny fond v maximálnej možnej výške 1,5% z objemu vyplatených hrubých miezd. 

Zamestnanci trnavského výrobného centra s priemernou mzdou 1.331 €, môžu navyše k svojej mzde získať 4,5% vo forme príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie a ďalšie benefity. Automobilka totiž ako jediná v SR, prostredníctvom aplikácie „Moje benefity“, mesačne prispieva na rôzne výhody podľa výberu samotných zamestnancov. Rozhodnúť sa môžu napríklad pre príspevok na palivo a dopravu, ale v ponuke je aj viac ako 1.200 prevádzok ponúkajúcich služby v oblasti rekreácií, vzdelávania, športu, kultúry, či zdravotnej starostlivosti. 

Novinkou je „Strava ako benefit“ alebo nadštandardný príspevok na stravu na pracovisku. Za štandardné menu zamestnanec napríklad zaplatí len 0,70 €. 

Automobilka zamestnancom plne hradí životné a úrazové poistenie s celoročným krytím v práci aj mimo nej kdekoľvek na svete. Od júla tohto roku sa rozšíri o poistenie kritických ochorení s plnením 5.000 €. Poistkou môžu bezplatne vinkulovať poistné krytie v prospech banky v prípade hypotéky alebo úveru. 

Zamestnanci môžu získať každých 10 mesiacov do prenájmu nové vozidlo bez akejkoľvek počiatočnej investície. Výhodou je značná úspora oproti finančnému lízingu a minimálne náklady na servis. Automobilka požičiava svoje autá zamestnancom aj bezodplatne napr. pri svadbe zamestnanca či rodinného príslušníka. 

Lojálnym zamestnancom automobilka vypláca vernostnú odmenu do výšky 14. platu. Po uplynutí piatich rokov pracovného pomeru dostáva zamestnanec 50% svojho platu, po sedem a pol rokoch 75% a po 10 rokoch práce je zamestnancom vyplatený navyše celý jeden mesačný plat. 

Automobilka zamestnancom podáva pomocnú ruku v rozličných životných situáciách v podobe pracovného voľna nad rámec zákona a rozličných príspevkov. Na sociálne výpomoci sa napríklad v roku 2015 vyplatilo vyše 50 tisíc €. Nová dohoda prináša zvýšenie príspevku pri narodení dieťaťa.  

Novonastúpení zamestnanci môžu využiť ubytovanie v podnikovej ubytovni v blízkosti závodu s čiastočnou dotáciou zamestnávateľa. Po zapracovaní sa zamestnanci môžu presťahovať do podnikových bytov. Pri nadčasoch automobilka plne hradí autobusy a taxi pre zamestnancov. 

Závod pravidelne organizuje rôzne podujatia a tímbuildingové akcie pre zamestnancov. Tento rok zorganizuje prvýkrát Denné detské tábory pre deti zamestnancov a v septembri opäť pripravuje Deň otvorených dverí s bohatým programom.

 

 

Automobilka v Trnave stabilne vytvára takmer 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu celkom takmer 10.000 ľuďom. V uplynulom roku 2015 vyrobila trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia viac ako 303.000 vozidiel. Dosiahla tak nový výrobný rekord, ktorý predstavuje medziročný rast takmer 19 %. Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla jednu miliardu EUR. V Trnave aktuálne vyrába Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. V apríli 2015 oznámila ďalšiu investíciu vo výške 80 mil. EUR do úplne nového modelu Citroën. V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Ďalšie informácie:

Peter Švec,

tel: (421) 33 548 3003;

mob.: (421) 911 78 55 77;

E-mail: peter.svec@mpsa.com