facebook

Trnavská automobilka spúšťa modernizáciu systému logistiky

Trnava, 24. marca 2015 – Do modernizácie systému logistiky v prevádzke montáže v rámci projektu Full Kitting bude v nasledovných dvanástich mesiacoch smerovať nová investícia trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroёn Slovakia za 4,5 milióna EUR. 

Aplikácia Full Kittingu prebieha už v týchto dňoch na linke dverí, ako na pilotnej prevádzke, prípravou „kitovacej zóny“. Pokračovať bude školením personálu a paralelne bude prebiehať úprava kitovacích vozíkov a inštalácia potrebných zariadení na linke. Postupné spúšťanie prevádzky bude nasledovať v mesiaci apríl. V ďalšej pripravovanej fáze sa technológia Full Kitting bude rozširovať aj na prípravu palubnej dosky na trnavskej prevádzke montáž. 

Full Kitting je nový spôsob automatického toku dielov z logistiky na montážny post. Zvyšuje flexibilitu pri zmenách objemu výroby, rýchle prispôsobovanie mixu modelov vyrábaných v Trnave a zavádzanie nových výbav vo vyrábaných vozidlách. Z priestoru okraja linky odbudnú zásoby dielov, ktoré budú umiestnené vo vozíkoch (kitoch). Tie budú vyrábané vozidlo sprevádzať pozdĺž linky, čo výrazne ušetrí pohyb operátorov pri montáži jednotlivých dielov.

 

 

 

Spoločnosť PSA Peugeot Citroёn Slovakia vyrobila v uplynulom roku 255.176 vozidiel, čo je novým rekordom v doterajšej histórii automobilky. Trnavské výrobné centrum tak medziročne zvýšilo objem výroby o 2,7 %. Zároveň celková technická kapacita výrobného centra bola využitá len na 85%. 

Automobilka v Trnave stabilne vytvára 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.  

Strategickú investíciu na Slovensku oznámil  francúzsky koncern v januári 2003. Jej celková suma už presiahla jednu miliardu EUR. Aktuálne vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku.  

V rámci príspevku k trvalo udržateľnému rozvoju zredukovala automobilka od júna 2012 objem odpadu na skládku na nulu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na výrobu jedného vozidla medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Pre viac informácií:

Peter Švec,

tel.: (421) 33 548 3003;

mob.: (421) 911 78 55 77;

e-mail: peter.svec@mpsa.com