facebook

Zmena na poste generálneho riaditeľa trnavskej automobilky.

Trnava, 6. februára 2017 – Po dva a pol roku pôsobenia vo funkcii generálneho riaditeľa automobilky PSA Groupe v Trnave preberá pán Rémi Girardon v rámci skupiny PSA Groupe od 1. marca 2017 novú zodpovednosť. Preberá pozíciu riaditeľa priemyselnej stratégie a v centrále spoločnosti v Paríži. 

Jeho nástupcom v čele trnavskej automobilky bude pán Stéphane Bonhommeau, ktorý aktuálne zastáva post riaditeľ závodu vo francúzskom Sevelnord. S výrobným centrom v Trnave sa začína oboznamovať od dnes 6. februára a funkciu oficiálne prevezme 1.marca 2017. 

Rémi Girardon krátko po svojom príchode na Slovensko predstavil tímu zamestnancov v septembri 2014 novú víziu pre trnavskú automobilku, ktorej základom je profilácia na výrobu vozidiel segmentu B mainstream. Úspešne rozbehol produkciu nového modelu Citroën C3 a presadil rozhodnutie o spustení 4.pracovnej, víkendovej zmeny od januára 2017. Počas jeho pôsobenia bol realizovaný projekt modernizácie logistiky na prevádzke montáž, ale aj na zvarovni. 

Modernizácia technológií prispela k možnosti zvýšenia výrobnej kadencie na 60 vozidiel za hodinu. Trnavské výrobné centrum rozšírilo portfólio svojich aktivít, keď začiatkom roku 2016 presťahovalo z Nemecka do Trnavy centrum účtovných služieb pre Nemecko, Švajčiarsko a Rakúsko. To vytvorilo takmer 100 nových postov pre vysokokvalifikovaných odborníkov v účtovníctve a financiách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Automobilka v Trnave aktuálne vytvára viac ako 3.500 pracovných postov. Štvrtá pracovná zmena od januára 2017 znamená ďalších 800 nových postov. S nepriamymi pracovnými pozíciami dodávateľov dáva PSA Groupe Slovakia prácu okolo 10.000 ľuďom.Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave aktuálne vyrába Peugeot 208, Citroën C3 Picasso a od roku 2016 nový Citroën C3. Spustenie výroby úplne nového modelu Citroën C3 predstavovalo industriálnu investíciu 80 mil. EUR.V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

 

Pre viac informácií:

Peter Švec,

tel.: (421) 33 548 3003;

mob.: (421) 911 78 55 77;

e-mail: peter.svec@mpsa.com