facebook

PSA Peugeot Citroën Slovakia generálnym partnerom Študentskej formuly okolo Slovenska

Trnava, 23. október 2013 – Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia, ktorej prioritou je podpora technického vzdelávania na stredných a vysokých školách sa stala generálnym partnerom projektu Študentská formula okolo Slovenska 2013 Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity

 

Tri rôzne formuly – benzínovú, elektrickú a úspornú s futuristickým dizajnom vyrobili sami študenti Strojníckej fakulty STU. V lete s nimi súťažili na okruhoch po celom svete, počas tohto týždňa s nimi prechádzajú Slovensko. Od 21. do 25. októbra 2013 navštevujú mestá Myjava, Trenčín, Žilina, Handlová a Levice.

 

V každom meste je na programe prehliadka jázd formúl, predstavenie Strojníckej fakulty STU a súťaž pre stredoškolákov. Súťaž ma teoretickú a praktickú časť. V prvej časti odpovedajú študenti na otázky z fyziky a z automobilového či strojníckeho priemyslu. V druhej musia zmontovať jednoduché stroje, alebo sa ich naučiť ovládať.

 

Hlavným bodom programu v každom meste budú jazdy formúl, ktoré – od návrhu dizajnu, po technické riešenie až po samotnú formulu zostrojili študenti. Tímy majú vo svojich radoch vývojárov, dizajnérov, konštruktérov, zástupcov marketingu, ktorí rokujú so sponzormi, manažérov a samozrejme pilotov, či presnejšie aj pilotky.

 

Spoločnosť PSA Peugeot Citroën Slovakia chce svojou angažovanosťou v projekte prispieť k podpore záujmu študentov stredných odborných škôl a gymnázií o univerzitné štúdium v technickom odbore, napr. na Strojníckej fakulte STU.