facebook

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia zvýši základné mzdy o viac ako 54 € mesačne

 

Trnava, 18.mája 2018 – Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia v piatok 18.mája predstavila vyjednávačom z odborovej organizácie OZ KOVO nový návrh na priemerné zvýšenie základných miezd o viac ako 54 € mesačne. Tento návrh je v súlade s odporúčaním sprostredkovateľa.

Odborová organizácia na rokovanie neprišla so žiadnou ponukou, vôbec nezohľadnila návrh sprostredkovateľa a návrh zamestnávateľa bez rokovania zamietla.

 

Pre zamestnanca s najnižšou základnou mzdou v automobilke predstavuje návrh zvýšenie základnej mzdy o 7,7%.

 

Keďže vyjednávanie trvá už takmer 10 mesiacov, Groupe PSA Slovakia chce súčasným zamestnancom retroaktívne doplatiť zvýšenie základnej mzdy za mesiac apríl a máj vo forme jednorazovej odmeny 100€.

 

Automobilka navrhuje viaceré vylepšenia mzdovej politiky, ktoré umožnia oceniť lojalitu, skúsenosti a angažovanosť zamestnancov a prispejú k ich stabilizácii. Spolu so zavedením platových tried a so zmenami v ďalších variabilných zložkách mzdy, by si zamestnanci, ktorí spĺňajú očakávania, prilepšili o 70 € mesačne.

 

Vzhľadom na to, že odborová organizácia odmietla kompromisný návrh zamestnávateľa, automobilka pokračuje v príprave ďalších krokov, vrátane možnosti obrátiť sa priamo na zamestnancov.

 

 

 Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia vyrobila v roku 2017 rekordných viac ako 335 050 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast produkcie o 6,3%.

 

Aktuálne vytvára automobilka okolo 4.500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20.000 pracovných postov.

 

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa aktuálne vyrába model Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len v Trnave, aj nový model Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu vo výške 80 mil. EUR.

 

Počas roka 2017 získal model Citroën C3, na celkovej výrobe, podiel takmer 90 % a stal sa lídrom výrobného programu automobilky.

 

V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu tvoreného vo výrobe. Trnavské výrobné centrum patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

 

 

Ďalšie informácie:

Ing. Peter Švec, riaditeľ komunikácie Groupe PSA Slovakia

Tel: (421) 911 78 55 77; E-mail: peter.svec@mpsa.com