facebook

PSA Peugeot Citroën Slovakia prijíma 300 ľudí medzi kmeňových zamestnancov

Trnava, 12. Júna 2015 – Výrazný rast objednávok trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia v prvom polroku 2015, pozitívny odhad objednávok pre druhý polrok, ale aj oznámenie investície do úplne nového modelu vytvárajú pre Trnavu potenciál rozvoja zamestnanosti a pokračovania výroby áut v troch pracovných zmenách aj v nasledujúcich rokoch. 

Automobilka v Trnave preto rozhodla prijať do kmeňového stavu 300 doterajších agentúrnych zamestnancov. „Ide o vyjadrenie dôvery v našu budúcnosť, napriek zatiaľ neukončenému kolektívnemu vyjednávaniu,“ povedal Rémi Girardon, generálny riaditeľ automobilky v Trnave. 

Prechod zamestnancov do kmeňa bude prebiehať od júla do októbra tohto roku. 200 nových kmeňových zamestnancov dostane ponuku zmluvy na dobu neurčitú. Ďalších 100 nových kmeňových zamestnancov bude mať zmluvu na dobu určitú.  

Pre doterajších agentúrnych zamestnancov to bude znamenať stabilné zamestnanie, nové možnosti pre rozvoj ich pracovnej kariéry a využívania širokej množiny benefitov automobilky. Medzi najatraktívnejšie patrí príspevok zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové sporenie, bezplatné životné poistenie, možnosť výhodného zakúpenia, alebo prenájmu vozidiel značiek Peugeot a Citroën, systém zbierania bodov do aplikácie Moje benefity, odmeny k pracovnému jubileu, rôzne druhy sociálnych výpomoci, školenia a tréningy nad rámec zákona, ale medzi iným aj pracovné voľno navyše.     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Automobilka v Trnave stabilne vytvára takmer 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu celkom takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.  

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla jednu miliardu EUR. V Trnave aktuálne vyrába Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. V apríli 2015 oznámila ďalšiu investíciu vo výške 80 mil. EUR do úplne nového modelu Citroën, ktorého produkcia začne najneskôr do dvoch rokov exkluzívne len na Slovensku. 

S dvomi úrazmi s následnou práceneschopnosťou v jednotlivých rokoch 2012, 2013 a 2014 sa radí k najbezpečnejším výrobným podnikom v SR. V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Pre viac informácií:

Peter Švec,

tel.: (421) 33 548 3003;

mob.: (421) 911 78 55 77;

e-mail: peter.svec@mpsa.com