facebook

Blíži sa leto a s ním aj príležitosť pre uplatnenie študentov v trnavskej automobilke

Trnava, 5.mája 2016 - Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia umožní študentom už po druhýkrát počas letného obdobia privyrobiť si v rámci brigády. Študenti si tak budú môcť vyskúšať život v reálnych pracovných podmienkach moderného výrobného centra. 

Brigádnici budú prijatí prostredníctvom agentúry dočasného zamestnávania s pracovnou zmluvou na dobu určitú. Na prevádzke montáž, kde sa vozidlá pre zákazníkov finalizujú, budú mať možnosť pracovať priamo na výrobnej linke na pozícii operátora výroby. Program je určený pre študentov stredoškolského, alebo vysokoškolského štúdia. Podmienkou pre prácu v automobilke je dosiahnutý vek 18 rokov. Pred nástupom absolvujú vstupnú lekársku prehliadku a následne zaškolenie na prevádzke montáž. Brigádnici budú pracovať v trojzmennej prevádzke, pričom ich čakajú tie isté podmienky, vrátane mzdových, ako majú zamestnanci automobilky. Okrem základnej mzdy, odmeny počas 6 dňoch zaškolenia, nočného príplatku, výkonnostnej prémie, stravovania a pitného režimu budú môcť využiť aj možnosť ubytovania na ubytovni za výhodnú úhradu. 

Automobilka realizuje program pre brigádnikov už druhý ročník. Vlani sa programu zúčastnilo 50 študentov. V jej záujme je pokračovať v tomto programe pre študentov aj budúci rok. 

Celoročne  ponúka automobilka prácu študentom v administratívnej oblasti, konkrétne na finančnom oddelení. Ide o študentov prevažne z Ekonomickej Univerzity, no záujem o brigádu v automobilke javia aj študenti z iných vysokých škôl. Momentálne v automobilke pracuje 40 študentov. Po ukončení štúdia ponúka automobilka pracovné miesto tým najlepším.

 

 

 

 

Automobilka v Trnave stabilne vytvára takmer 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu celkom takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën. 

V uplynulom roku 2015 vyrobila trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia viac ako 303.000 vozidiel. Dosiahla tak nový výrobný rekord, ktorý predstavuje medziročný rast takmer 19 %. 

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla jednu miliardu EUR. V Trnave aktuálne vyrába Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. V apríli 2015 oznámila ďalšiu investíciu vo výške 80 mil. EUR do úplne nového modelu Citroën, ktorého produkcia začne najneskôr do konca roka 2016 exkluzívne len na Slovensku. 

V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Ďalšie informácie:

Peter Švec

Tel: (421) 33 548 3003;

Mob.: (421) 911 78 55 77;

E-mail: peter.svec@mpsa.com