facebook

Leto 2019 v Trnave opäť začne podujatím PSA TT-inline – jazdou na korčuliach, bicykloch, či kolobežkách.

Trnava, 18. júna 2019 – Už deviatu jazdu po sebe organizuje trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia najbližšiu sobotu 22. júna populárnu jazdu na bicykloch, korčuliach, kolobežkách... Po prvýkrát sme spojili sily a stali sme sa hlavným partnerom už 12. ročníka úspešného festivalu Ekofest v známom areáli Kamenný mlyn. Návštevníkom ponúkne okrem skvelých koncertov aj veľa zaujímavých environmentálnych tém, prednášok, aktivít, filmov, workshopov, výstav, prezentácii environmentálnych organizácii, no chýbať nebude ani program pre deti.

 

Jazda na korčuliach, bicykloch, kolobežkách či iných nemotorových dopravných prostriedkoch mestom Trnava - PSA TT-Inline - v tomto roku štartuje aj končí v Kamennom mlyne. Tohtoročná zelená jazda PSA TT-inline povedie jedným okruhom cez časť mesta Trnava. Trasa zelenou Trnavou povedie z Kamenného mlyna cez Kamennú cestu, Ulicu Terézie Vansovej, Hospodársku ulicu, Park Janka Kráľa a cez depo naspäť do Kamenného mlyna. Podujatie odštartuje hlavný organizátor trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia o 16.30.

 

Športový program bude prebiehať aj na kúpalisku Kamenný mlyn, kde si budú môcť návštevníci zahrať petang, kolky, plážový volejbal, stolný futbal a v prípade priaznivého počasia sa budú môcť okúpať aj v bazéne, v ktorom bude možnosť zahrať si aj vodné pólo. Vstup na kúpalisko bude pre návštevníkov Ekofestu bezplatný po preukázaní sa platnou vstupenkou, alebo náramkom z Ekofestu.

 

Program bude pripravený aj pre deti, zahrať si budú môcť ekologické človeče, odpadové puzzle, alebo si vyskúšať magnetickú odpadovú tabuľu. Dospelí si budú môcť popri tom zmerať svoju ekologickú stopu a svoj postoj k životnému prostrediu. Kolorit podujatia dotvoria aj dve exteriérové výstavy s titulmi Kontrast a Svet, ako aj prezentácie environmentálnych organizácii.

 

 

 

 

 

 

Trnavská automobilka zakončila uplynulý rok 2018 s novým objemovým rekordom 352 082 vyrobených vozidiel. V siedmom, po sebe idúcom roku medziročného rastu, sa jej produkcia zvýšila oproti 2017 o 5%.

 

V závere vlaňajšieho roka sa v Trnave vyrobilo, za viac ako 12 rokov produkcie, už jubilejné trojmiliónte vozidlo. Sériová výroba začala v júni 2006 s modelom Peugeot 207. Po ňom pribudol (2008), druhý model Citroën C3 Picasso. 

 

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa doteraz vyrába, jeho v poradí tretí model, Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len na Slovensku, aj štvrtý model - Citroën C3.

 

Štyri mesiace po začiatku výroby novej generácie modelu Peugeot 208 bolo v trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia vyrobené v marci 2019 aj historicky prvé vozidlo s elektrickou motorizáciou e-208 s nulovými emisiami CO2.

 

Aktuálne generuje automobilka okolo 4.500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla štvrtá, tzv. víkendová zmena. Vrátane dodávateľov vytvára tento výrobca áut na Slovensku takmer 20.000 pracovných postov.

 

Peter Švec, tel: +421 911 78 55 77, +421 33 5482 300; e-mail: peter.svec@mpsa.com