facebook

Tábory pre deti zamestnancov aj verejnosť v trnavskej automobilke PSA Groupe Slovakia.

Trnava, 26. júna 2017Automobilka PSA Groupe Slovakia pripravila aj na toto leto program pre deti svojich zamestnancov aj verejnosť v podobe Automobilovej junior akadémie (AJA) a tematických denných táborov. Trnavský výrobca áut pokračuje v projekte, ktorý umožňuje rodičom zapojiť deti do zmysluplných aktivít počas prázdninových dní a pomôže im vyriešiť náročnú otázku, ako deťom pripraviť program v čase, keď sú zatvorené školy a materské škôlky. 

Pre mladšie vekové kategórie pripravila automobilka tábory pre deti svojich zamestnancov vo veku 4 - 12 rokov. Tematicky sú zamerané na rozprávkové výlety, šport, tanec, ale aj výučbu jazykov. Novinkou pre tento rok je tábor organizovaný priamo v trnavskej automobilke. Zamestnanci spolu s neziskovou organizáciou Asociácia športu pripravili bohatý program, malú športovú olympiádu, kreatívne dielne, pekné rozprávky, ale aj návštevu fabriky. Denné detské  tábory budú v čase od 10.7 do 21.7. 

Pre staršie deti je vhodná AJA pre kategóriu 13 až 14 rokov. Zúčastniť sa jej môžu nielen deti zamestnancov. Rovnakú príležitosť má aj široká verejnosť. Ide o spoločný projekt PSA Groupe Slovakia, Materiálovo-technologickej fakulty (MtF) STU v Trnave a Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) SR. Možnosť prihlásiť svoje deti je ešte do 30.júna na www.ajakademia.sk

Počas týždňového programu, ktorý začína 10.júla, absolvujú deti interaktívne prednášky na akademickej pôde MtF STU. Pod dozorom animátorov vypracujú v tímoch svoj vlastný projekt, ktorý bude následne ohodnotený so šancou získať cenu dekana MtF STU, cenu generálneho riaditeľa PSA Groupe Slovakia, či prezidenta ZAP. 

Jeden a pol dňa strávia deti v trnavskej automobilke PSA Groupe Slovakia. Rotáciou medzi piatimi stanovišťami navštívia prevádzky lisovňa, zvarovňa, lakovňa, montáž, kvalita a životné prostredie. Formou hier, súťaží a interaktívnych prednášok sa oboznámia s celým procesom výroby áut.

 

 

 

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia zakončila rok 2016 s novým objemovým rekordom 315 050 vyrobených vozidiel. V jubilejnom 10-tom roku od spustenia výroby vozidiel v Trnave, tak produkcia medziročne vzrástla o 4%. Aktuálne vytvára okolo 4.300 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa  rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje automobilka na Slovensku okolo 10.000 postov.Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa aktuálne vyrába model Peugeot 208 a od septembra 2016 aj plne nový model Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu vo výške 80 mil. EUR.V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

 

Ďalšie informácie:

Peter Švec, tel: (421) 33 548 3003; mob.: (421) 911 78 55 77; E-mail: peter.svec@mpsa.com