facebook

Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia zastavuje v pondelok výrobu. Tentoraz, aby jej zamestnanci privítali majstra sveta Petra Sagana :-) „Najlepší medzi najlepšími“

Trnava, 18. decembra 2015Majster sveta v cyklistike Peter Sagan oslávi v pondelok 21. decembra  najúspešnejší rok svojej športovej kariéry v spoločnosti zamestnancov trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia. Najlepšieho cyklistu Slovenska čaká prejazd výrobných prevádzok zvarovne, lisovne, kvality, montáže a logistiky. V duchu sloganu „Najlepší medzi najlepšími“ sa s Petrom budú mať možnosť stretnúť zamestnanci celého výrobného toku. Automobilka pri tejto príležitosti na limitovaný čas zastavuje produkciu. 

Peter Sagan, ako známa tvár značky Citroën, bude zvedavý aj na novinku: nový model Citroën, ktorý automobilka začne vyrábať už koncom roka 2016. Program je zostavený tak, aby sa s majstrom sveta mohlo stretnúť čo najviac zamestnancov predovšetkým z výroby. „Prítomnosť najlepšieho cyklistu sveta je katalyzátorom ambícií trnavskej automobilky byť jednotkou v produkcii malých vozidiel segmentu B mainstream,“ poznamenáva k tejto výnimočnej udalosti generálny riaditeľ automobilky Rémi Girardon.

Peter Sagan

Automobilka v Trnave stabilne vytvára takmer 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu celkom okolo 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.V uplynulom roku bolo v Trnave vyrobených 255.176 vozidiel, čo je najviac v doterajšej histórii automobilky. Medziročne sa tak vlani zvýšil objem výroby o 2,7 %. Za prvý jedenásť mesiacov 2015 to už bol medziročný rast takmer 18%. K záveru roka bude v Trnave vyrobených viac ako 302.000 vozidiel. Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla jednu miliardu EUR. V Trnave sa aktuálne vyrába Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso. V apríli 2015 oznámila automobilka ďalšiu investíciu vo výške 80 mil. EUR do úplne nového modelu Citroën, ktorého produkcia začne najneskôr do konca roka 2016 exkluzívne len na Slovensku.S dvomi úrazmi s následnou práceneschopnosťou v jednotlivých rokoch 2012, 2013 a 2014 sa radí k najbezpečnejším výrobným podnikom v SR. V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

 

Pre viac informácií:

Peter Švec,

tel.:         (421) 33 548 3003

mob.:      (421) 911 78 55 77

e-mail:   peter.svec@mpsa.com