facebook

Trnavská automobilka už tradične organizuje Vianočné trhy s Mikulášom. Súčasťou bude aj charitatívna zbierka pre dve organizácie.

Trnava, 7.december 2017 – Už piate Vianočné trhy a Mikuláša pre deti organizuje v nedeľu 10.decembra, so začiatkom od 10h00, trnavská automobilka Groupe PSA. Podujatie, ktoré sa bude konať v priestoroch administratívnej budovy automobilky, bude otvorené pre všetkých zamestnancov, ich príbuzných, priateľov, ale aj širokú verejnosť.

 

Výťažok z už tradičnej zbierky Vianočných trhov navýšený o príspevok automobilky tento rok rozdelí Groupe PSA Slovakia medzi dve charitatívne organizácie: OZ Iskierka – DS Comitas Slovenská spoločnosť pre Spina Bifida a/alebo hydrocefalus. Vybrané boli podľa návrhu samotných zamestnancov. Tak ako po minulé roky, ku každému euru, ktoré pribudne do zbierky od návštevníkov, pridá automobilka ďalšie dve eurá.

 

Návštevníci, ktorí sa rozhodnú najbližšiu nedeľu stráviť na tomto podujatí v Groupe PSA Slovakia, budú mať na trhoch možnosť výberu zo širokej ponuky domácich produktov zamestnancov automobilky, ich rodinných príslušníkov a známych. Zbierka bude prebiehať v charitatívnych stánkoch, kde bude možné za ľubovoľný príspevok do zbierky pre horeuvedené združenia ochutnať koláč, kávu či iné dobroty od zamestnancov.

 

Deti si po celý deň prídu na svoje v tvorivých dielňach a pripravený je zaujímavý program:

 

10h30    Kúzelník 1

11h30    O hviezdičke (detské divadelné predstavenie)

13h00    Kúzelník 2

14h00     FROZEN (detské divadelné predstavenie)

15h00    Mikuláš s bohatou nádielkou dobrôt a jeho pomocníci...

 

Medzi jednotlivými vystúpeniami budú premietané krátke rozprávky. Pred administratívnou budovou, pri vstupe na Vianočné trhy, bude na čakať čerstvo-navarená kapustnica, ktorú si bude možné vychutnať za ľubovoľný príspevok. Pri Vianočnom stromčeku bude na deti čakať párik poníkov.

 

 

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia vyrobila v roku 2016 rekordných 315 050 vozidiel. V jubilejnom 10-tom roku od spustenia výroby tak produkcia medziročne vzrástla o 4%. Za prvých deväť mesiacov 2017 bolo vyrobených celkovo takmer 246 000 vozidiel.

 

Aktuálne vytvára automobilka okolo 4.300 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku viac ako 10.000 pracovných postov.

 

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa aktuálne vyrába model Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len v Trnave, aj nový model Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu vo výške 80 mil. EUR.

 

Už za prvých deväť mesiacov 2017 získal model Citroën C3, na celkovej výrobe, podiel takmer 90 % a stal sa lídrom výrobného programu automobilky. Celkovo od septembra 2016 do septembra 2017 sa z neho pre zákazníkov po celom svete vyrobilo už viac ako 215 tisíc vozidiel.

 

V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu tvoreného vo výrobe. Trnavské výrobné centrum patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Ďalšie informácie:

Ing. Peter Švec, riaditeľ komunikácie

Tel: (421) 33 5482 300; Fax: (421) 33 5484 542; E-mail: peter.svec@mpsa.com