facebook

Takmer 100 brigádnikov si počas leta privyrobilo v trnavskej automobilke

Trnava, 11.septembra 2015 - Trnavská automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia umožnila počas uplynulého leta privyrobiť si takmer 100 brigádnikom z radov študentov. Študenti si tak mohli vyskúšať život v reálnych pracovných podmienkach moderného výrobného centra. 

Prvýkrát vôbec boli brigádnici prijatí prostredníctvom agentúry a mali možnosť pracovať priamo na výrobnej linke. Išlo o skupinu 57 brigádnikov pôsobiacich na prevádzke montáž na pozícii operátor. Podmienkou pre prácu v automobilke bol dosiahnutý vek 18 rokov. Pred nástupom absolvovali vstupnú lekársku prehliadku a následne zaškolenie na prevádzke montáž. Pracovali v trojzmennej prevádzke. Brigádnici mali pritom tie isté podmienky, vrátane mzdových, ako zamestnanci automobilky. 

S príchodom nového školského roku sa brigády oficiálne ukončili. Niektorí brigádnici však zotrvali aj po 8 týždňoch brigády. Dôvodom bolo, že si nenašli inú prácu po ukončení štúdia, alebo neboli prijatí na vysokoškolské štúdium.

V záujme automobilky je pokračovať v tomto programe pre študentov aj budúci rok.

Celoročne  ponúka automobilka prácu študentom v administratívnej oblasti, konkrétne na finančnom oddelení. Ide o študentov prevažne z Ekonomickej Univerzity, no záujem o brigádu v automobilke javia aj študenti z iných vysokých škôl. Momentálne v automobilke pracuje 40 študentov. Po ukončení štúdia ponúka automobilka pracovné miesto tým najlepším spomedzi študentov.

 

 

 

 

Spoločnosť PSA Peugeot Citroёn Slovakia vyrobila v uplynulom roku 255.176 vozidiel, čo je novým rekordom v doterajšej histórii automobilky. Trnavské výrobné centrum tak medziročne zvýšilo objem výroby o 2,7 %. Zároveň celková technická kapacita výrobného centra bola využitá len na 85%.

Automobilka v Trnave stabilne vytvára do 3.400 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.

Strategickú investíciu na Slovensku oznámil  francúzsky koncern v januári 2003. Jej celková suma už presiahla jednu miliardu EUR. Aktuálne vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku.

V rámci príspevku k trvalo udržateľnému rozvoju zredukovala automobilka od júna 2012 objem odpadu na skládku na nulu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na výrobu jedného vozidla medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Pre viac informácií:

Peter Švec,

tel.: (421) 33 548 3003;

mob.: (421) 911 78 55 77;

e-mail: peter.svec@mpsa.com