facebook

„PSA Trnava polmaratón“ - jediný polmaratón na Slovensku v industriálnom prostredí

                                        

 

„PSA Trnava polmaratón“ - jediný polmaratón na Slovensku v industriálnom prostredí

 

 

Trnava 15.októbra 2018 – Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia v nedeľu 21.októbra opäť otvorí svoje brány bežcom a športovým nadšencom. Pôjde o štvrtý ročník jediného polmaratónu v Trnave a na Slovensku ojedinelého podujatia tohto druhu v industriálnom prostredí. 

Areál automobilky tak na jeden deň zaplnia nadšenci behu. V ponuke sú tri kategórie behu na trati bez prevýšenia. Ako prví v ranných hodinách, o 9:30, vyštartujú na jedinečnú certifikovanú trasu dlhú 21.097 m polmaratónci. V čase obeda dostanú príležitosť aj malí bežci v detskom behu. V čase 13:30 sa na štart postavia bežci v kategórii 5 a 10 km. Zamestnancom trnavskej automobilky, bežcom, zabezpečuje automobilka bezplatnú registráciu a tímový bežecký dres - „PSA Run Team“.

Trať povedie celým areálom od prevádzok zvarovne, lisovne, lakovne, parku hotových vozidiel a montáže. Na každého účastníka behu čaká po zdolaní trasy okrem potlesku a spoločnej radosti aj medaila a občerstvenie. Celé podujatie bude, ako po minulé roky, moderovať známy DJ Milan Leskovský. 

Na „PSA Trnava polmaratón“ sa zatiaľ zaregistrovalo už okolo 400 bežcov a ich počet stále rastie. Registrácia je otvorená do 19.októbra. Bohatej účasti sa prikláňa najmä fakt, že beh sa stáva pevnou súčasťou športového života na Slovensku.

 

 

 

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia vyrobila v roku 2017 rekordných viac ako 335 050 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast produkcie o 6,3%. V roku 2018 predpokladá automobilka výrobu na úrovni minimálne 345.000 vozidiel.

 

Aktuálne vytvára automobilka okolo 4.500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20.000 pracovných postov.

 

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa aktuálne vyrába model Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len v Trnave, aj nový model Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu vo výške 80 mil. EUR.

 

Od septembra 2016, kedy sa v Trnave rozbehla jeho výroba, získal model Citroën C3 už viac ako 30 medzinárodných ocenení od rôznych nezávislých expertných inštitúcií. Na celkovej výrobe mal v roku 2015 podiel takmer 90 % a stal sa lídrom výrobného programu automobilky.

 

V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu tvoreného vo výrobe. Trnavské výrobné centrum patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Ďalšie informácie:

Peter Švec, tel: +421 911 78 55 77, +421 33 5482 300; e-mail: peter.svec@mpsa.com