facebook

Úspešný projekt pokračuje: Ďalší mladí dospelí z detských domovov dostanú šancu získať vodičský preukaz

 

 

 

Úspešný projekt pokračuje:

Ďalší mladí dospelí z detských domovov

dostanú šancu získať vodičský preukaz

 

Nitra, 26. apríl 2018 - OZ Záleží nám v spolupráci s tromi automobilkami dnes vyhlásilo ďalší ročník projektu, ktorého zmyslom je pomôcť chovancom a odchovancom z detských domovov získať vodičský preukaz a tým si zabezpečiť šance na získanie práce po opustení detského domova. Vďaka partnerom - Nadácii Volkswagen Slovakia, Nadácii Kia Motors Slovakia a PSA Groupe Slovakia bude môcť jazdiť po cestách ďalších až 60 nových vodičov.

 

Jednou z dobrých správ, ktoré odzneli na veľtrhu práce Job Expo v Nitre, bolo pokračovanie projektu Vodičské projekty pre deti z detských domovov. Eva Bradáčová v mene občianskeho združenia Záleží nám, ktoré projekt zastrešuje a Katarína Gazdíková ako predsedkyňa odbornej komisie projektu to uviedli v rámci otváracieho ceremoniálu Job Expo 2018.

 

“Po úspešných dvoch ročníkoch projektu, vďaka ktorým má už 160 mladých dospelých z detských domovov vodičské preukazy, pokračujeme v podpore ďalších záujemcov, čo nás úprimne teší” hovorí Eva Bradáčová a dodáva: “Prihlasovanie je spustené cez webovú stránku vodicskepreukazy.sk a prebieha do 15.6.2018. Vo formulári on-line prihlášky je podstatné, aby žiadateľ vyplnil všetky informácie o sebe a uviedol, aký očakávaný prínos bude mať preňho účasť v projekte.”

 

Všetky žiadosti, ktoré prídu od záujemcov z detských domovov posúdi odborná komisia a vyberie 60 účastníkov, ktorí si od septembra začnú robiť vodičský kurz. “Najvyššiu šancu zaradiť sa do projektu majú tí záujemcovia, ktorí jasne preukážu opodstatnenie a využiteľnosť vodičského preukazu.“ konštatuje Katarína Gazdíková, predsedkyňa odbornej komisie. “Druhým podstatným kritériom je odporúčanie, t.j. či profesionálny rodič alebo vychovávateľ poskytol garanciu pre výber záujemcu do projektu”.

 

Vybratí záujemcovia budú vyrozumení v priebehu letných prázdnin. Z ceny vodičského kurzu uhradia poplatok 50 eur, ostatné náklady znášajú partneri a realizátor projektu.

 

Ako ukázali výsledky projektu, tí, čo vodičský preukaz získajú, majú na trhu práce reálne väčšiu šancu získať zaujímavejšiu prácu alebo za prácou môže efektívnejšie dochádzať, čím sa zvyšuje ich šanca na lepší život. “Pred rokom som sa prihlásila do projektu Vodičské preukazy pre deti z detských domovov a toto rozhodnutie nebudem nikdy ľutovať. Všetci domováci, ktorým záleží na svojej budúcnosti, by to mali bez váhania skúsiť tiež,” hovorí Mária, jedna z účastníkov, ktorí cez projekt získali šancu splniť si sen o vodičskom preukaze.

 

Bližšie informácie o projekte nájdete na www.vodicskepreukazy.sk

 

Realizátor projektu: OZ Záleží nám

Partneri projektu: Nadácia Kia Motors Slovakia, Nadácia Volkswagen Slovakia, PSA Groupe SLovakia

 

Kontakty:

 

Nadácia Volkswagen Slovakia                                    PSA Groupe Slovakia

Adriana Smolinská                                                               Peter Švec

adriana.smolinska@volkswagen.sk                                           peter.svec@mpsa.com

nadacia@volkswagen.sk                                                   Tel.: 0911 785 577

Tel.: 0914 774 355                                                                                                                         

                             

Nadácia Kia Motors Slovakia                                      OZ Záleží nám

Dušan Dvořák                                                                         Daniel Bradáč

ddvorak@kia.sk                                                                    daniel@zalezinam.sk

info@nadaciakia.sk                                                             Tel.: 0905 014 807

Tel.: 0903 643 858                                                              

Darina Grniaková                                                              dada@zalezinam.sk

      Tel.: 0918 919 395