facebook

Inovatívny proces farbenia modelov Citroën C3. Automobilka PSA Groupe Slovakia v Trnave už realizuje prvé objednávky.

Trnava, 25. septembra 2017 – Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia spustila nový inovatívny proces farbenia karosérie a nárazníkov v porovnaní so štandardnou farebnou škálou sériových vozidiel. Výrobca tým vychádza v ústrety požiadavkám klientov, ktorí si želajú mať svoje vozidlá v korporátnych farbách svojej spoločnosti.

Aktuálne dostala trnavská automobilka už 60 prvých objednávok na modrú farbu pre klienta ENGIE, dcérsku spoločnosť francúzskych elektrární EDF. 

Zavedenie nového procesu farbenia znamenalo intenzívnu spoluprácu trhu so značkou, vývojového centra vo Francúzsku a automobilky v Trnave. Ide o priemyselné využitie špeciálneho odtieňa na veľmi malé množstvo áut vo výrobe, čo má dopad na lakovňu a dodávateľa nárazníkov. Nový proces farbenia predstavoval výzvu pre prevádzku lakovňa, ktorá na základe novej požiadavky klienta vyvinula špeciálny odtieň. Zároveň bol optimalizovaný proces medzi prevádzkami lakovňa a kvalita v spojení s dodávateľom, ktorý pripravuje nárazníky.

Trnavská automobilka je jediným výrobcom nového Citroënu C3. Nový inovatívny proces farbenia predstavuje ďalšie obohatenie širokej modelovej ponuky tohto veľmi úspešného vozidla, ktorému sa darí nielen na domácej pôde, ale predovšetkým na zahraničných trhoch. Od uvedenia bolo predaných viac ako 170 tisíc vozidiel, pričom na domácom trhu sa pre nový Citroën C3 rozhodlo viac ako 1500 slovenských klientov.

 

 

 

 

 

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia vyrobila v roku 2016 rekordných 315 050 vozidiel. V jubilejnom 10-tom roku od spustenia výroby tak produkcia medziročne vzrástla o 4%. V prvom polroku 2017 bolo vyrobených celkovo viac ako 181 500 vozidiel.Aktuálne vytvára automobilka okolo 4.300 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku okolo 10.000 postov.Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa aktuálne vyrába model Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len v Trnave, aj nový model Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu vo výške 80 mil. EUR.Už v prvom polroku 2017 získal model Citroën C3, na celkovej polročnej výrobe, podiel viac ako 70 % a stal sa lídrom výrobného programu automobilky. Celkovo od septembra 2016 do konca júna 2017 sa z neho pre zákazníkov po celom svete vyrobilo už viac ako 170 tisíc vozidiel.V rámci ochrany životného prostredia automobilka od júna 2012 nevyviezla na skládku ani kilogram odpadu tvoreného vo výrobe. Trnavské výrobné centrum patrí v spotrebe energií na vyrobené vozidlo medzi najlepšie automobilky Európy.

 

 

Ďalšie informácie:

Peter Švec, riaditeľ komunikácie

Tel: (421) 33 5482 300; Fax: (421) 33 5484 542; E-mail: peter.svec@mpsa.com