facebook

V Trnave sa zišli dodávatelia nového modelu Citroën

Trnava, 2.júla 2015 – Viac ako 150 zástupcov 60 spoločností z rôznych častí Európy, no predovšetkým z regiónu strednej a východnej Európy a zo Slovenska, sa tento týždeň zišlo v priestoroch trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia na konferencii dodávateľov nového modelu. Ide o súčasť intenzívnych príprav výroby nového modelu Citroën, ktorú vedenie automobilky v Trnave oznámilo koncom marca tohto roku. Model sa bude spočiatku vyrábať len na Slovensku a preto má skupina veľký záujem získať preň dodávateľov z okolia čo najbližšie k automobilke v Trnave. 

Súčasťou programu v ktorom boli dodávatelia podelení do skupín boli aj prehliadky výroby v prevádzkach montáž, logistika a výstupná kontrola kvality. Témami samostatných workshopov boli Capability, Reactivity, Quality Management, Supplay Chain, Shedule Management. „Bola to príležitosť ukázať dodávateľom našu automobilku ako miesto produkcie nového modelu a hovoriť s nimi o vysokých nárokoch na kvalitu, dodacie lehoty, či náklady, aby jeho budúci majitelia dostali produkt špičkovej kvality,“ povedal generálny riaditeľ automobilky Rémi Girardon.   

Z celkovej investície viac ako 300 miliónov EUR do nového modelu smeruje skupina PSA Peugeot Citroën okolo 80 miliónov EUR do Trnavy. Ide o investície do moderných technológií predovšetkým v prevádzke zvarovňa. V industriálnej časti projektového tímu nového modelu pre Trnavu pracuje výhradne lokálny technický personál zo slovenskej automobilky. Umiestnenie výroby nového modelu v trnavskom výrobnom centre posilní jeho budúcu špecializáciu na modely segmentu B Mainstream a potvrdí profiláciu Trnavy ako „výnimočného závodu“ pre výrobu tohto segmentu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spoločnosť PSA Peugeot Citroёn Slovakia vyrobila v uplynulom roku 255.176 vozidiel, čo je novým rekordom v doterajšej histórii automobilky. Trnavské výrobné centrum tak medziročne zvýšilo objem výroby o 2,7 %. Zároveň celková technická kapacita výrobného centra bola využitá len na 85%. 

Automobilka v Trnave stabilne vytvára takmer 3.500 priamych pracovných postov a s nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën.  

Strategickú investíciu na Slovensku oznámil francúzsky koncern v januári 2003. Jej celková suma už presiahla jednu miliardu EUR. Aktuálne vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku.  

V rámci príspevku k trvalo udržateľnému rozvoju zredukovala automobilka od júna 2012 objem odpadu na skládku na nulu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na výrobu jedného vozidla medzi najlepšie automobilky Európy.

 

Pre viac informácií:

Peter Švec,

tel.: (421) 33 548 3003;

mob.: (421) 911 78 55 77;

e-mail: peter.svec@mpsa.com