facebook

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia spúšťa výrobu novej generácie modelu Peugeot 208. Prvýkrát v histórii Trnavy sa s ním do výroby dostane aj plne elektrický pohon.

Trnava, 25. februára 2019 – Koncernovou novinkou Groupe PSA a už piatym modelový prírastkom vo výrobnom portfóliu trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia bude nová generácia modelu Peugeot 208. Rozhodnutie odštartovať produkciu tohto vozidla na Slovensku je vyjadrením dôvery koncernu voči zamestnancom trnavskej automobilky a uznaním ich kompetencií.

Vôbec prvý exemplár tohto modelového radu bol v Trnave úspešne vyrobený 27. novembra 2018. Svetová premiéra ho čaká už o pár dní, 5. marca, na Autosalóne v Ženeve. Prvé vozidlá s identitou nového modelu Peugeot 208 poputujú ku klientom do celého sveta v druhej polovici roka 2019. Zákazník si pritom bude môcť vybrať medzi elektrickým, benzínovým a dieselovým pohonom. V Trnave sa teda prvýkrát začne výroba aj plne elektrických vozidiel s nulovými emisiami CO2.

S novým modelom pribudnú v trnavskej automobilke tri nové farebné odtiene: modrá - Blue Vertigo, žltá - Jaune Faro a perleťovo-biela - Blanc Nacre. Systém pohonu tohto modelu sa montuje na novej, modernej, flexibilnej a ekologickej platforme známej pod skratkou CMP (Common Modular Platform). S novým vozidlom prichádza do Trnavy po prvýkrát aj lisovanie časti karosérie z hliníka. Industriálnu časť projektového tímu, ktorý viac ako dva roky pracoval na úspešnom spustení jeho výroby, predstavovali na 100% technici a personál zo Slovenska.

Fotografie a videa vo vysokej kvalite nájdete na priloženom linku:

https://int-media.peugeot.com/en/new-peugeot-208-n-futuristic-young

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia zakončila uplynulý rok 2018 s novým objemovým rekordom 352 007 vyrobených vozidiel. V siedmom, po sebe idúcom roku medziročného rastu, sa tak jej produkcia zvýšila oproti roku 2017 o 5,1%.

V priebehu roka 2018 uzatvorilo vedenie automobilky s odborovou organizáciou OZ KOVO dve kolektívne vyjednávania, vďaka ktorým sa základné mzdy zamestnancov od roku 2018 do roku 2020 celkovo zvýšia o 153 €.

Automobilka pokračuje vo zvyšovaní atraktivity programu benefitov. Do bohatého rámca asi dvoch desiatok benefitov pribudne od roku 2019 aj dodatková dovolenka pre lojálnych zamestnancov. Za päť odpracovaných rokov vzniká nárok na jeden ďalší deň dovolenky.

V samom závere vlaňajšieho roka v Trnave vyrobili, za viac ako 12 rokov produkcie, už jubilejné trojmiliónte vozidlo. Sériová výroba začala v Trnave v júni 2006 s modelom Peugeot 207. Po ňom pribudol, v roku 2008, druhý model Citroën C3 Picasso.

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu EUR. V Trnave sa doteraz vyrába, jeho v poradí tretí model, Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len na Slovensku, aj štvrtý model automobilky - Citroën C3.

Aktuálne vytvára automobilka okolo 4.500 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20.000 pracovných postov.

Ďalšie informácie: Peter Švec, tel: +421 911 78 55 77, +421 33 5482 300; e-mail: peter.svec@mpsa.com