facebook

Trnavská automobilka Stellantis Slovakia získala investíciu do nového výrobného programu

Trnava, 28. júna 2021  – Skupina Stellantis rozhodla o alokácii nového výrobného programu segmentu B vo svojom výrobnom centre v Trnave.

Toto rozhodnutie v prospech Trnavy je ocenením za výkon výrobného centra, ktoré dosiahlo vďaka transformačnému projektu Future in our hands. Z neho vyplýva spoločný záväzok stať sa lídrom skupiny Stellantis v doménach ekonomickej výkonnosti a klientskej kvality tak v krátkodobom, ako aj v dlhodobom horizonte. K získaniu nového výrobného programu významne prispel aj podpis kolektívnej zmluvy s odborovou organizáciou OZ KOVO na štyri roky. Kolektívna zmluva chráni automobilku a jej zamestnancov, konkrétne záväzky sú vďaka nej predvídateľné a zároveň podporuje zvyšovanie konkurencieschopnosti výrobného centra v Trnave.

Postupný začiatok výroby nového výrobného programu segmentu B je naplánovaný od roku 2023. S cieľom výrazne prispieť k zvyšovaniu uhlíkovej neutrality budú veľkú časť výrobného programu predstavovať aj plne elektrické motorizácie. Časť trnavského tímu začne okamžite intenzívne pracovať na projekte, ktorý sa bude postupne rozširovať. Industriálna investícia do nového výrobného programu bude znamenať aj významnú mobilizáciu aktivít spojených s inováciami, ďalšou aplikáciou technológií Industry 4.0, znižovaním energetickej náročnosti a ochranou životného prostredia. Inovácie a digitalizácia vo výrobných procesoch a pri znižovaní energetickej náročnosti znamenajú šancu na zlepšenie dlhodobej konkurencieschopnosti. Budú tiež konkrétnym príspevkom k zelenej ekonomike. Na manažovanie týchto projektov bol vytvorený špecializovaný tím technologického centra s názvom InoLab.

Popri našej spoločnej vnútornej mobilizácii bola jednou z kľúčových aktivít v prospech rozhodnutia o alokácii investície do Trnavy aj aktívna komunikácia so slovenskou vládou o zlepšení podnikateľského prostredia na Slovensku.

O Stellantis

 

Spojením skupiny Fiat Chrysler Automobiles FCA a skupiny Groupe PSA, ktorej súčasťou je aj trnavská automobilka, vzniká dňom 16. januára 2021 nová spoločnosť Stellantis.

V Trnave sa aktuálne vyrába nový model Peugeot 208, ktorý sa stal Európskym autom roka 2020. Automobilka prvýkrát v histórii ponúka aj 100-% elektrickú verziu e-208 s nulovými emisiami CO2.

Od septembra 2016, exkluzívne len na Slovensku, vyrába aj model Citroën C3. Od leta 2020 ponúka svojim zákazníkom už jeho vynovenú facelift-ovanú verziu.

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla 1,2 miliardy EUR.

Aktuálne vytvára automobilka do 4.000 pracovných postov. Začiatkom roka 2017 sa úspešne rozbehla tzv. štvrtá, víkendová pracovná zmena. Vrátane dodávateľov a partnerov generuje tento výrobca áut na Slovensku takmer 20.000 pracovných postov.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ďalšie informácie:

Peter Švec,   +421 911 78 55 77

peter.svec@stellantis.com