facebook
O nás

O nás

Príbeh skupiny Groupe PSA na Slovensku má už viac ako dvanásť rokov a za tú dobu stále hlbšie zapúšťa svoje korene na Slovensku. Jej strategická investícia do trnavskej automobilky Groupe PSA Slovakia už prekročila jednu miliardu EUR.

 

Vysoký dopyt predovšetkým po modeli Citroën C3, ktorého výroba odštartovala v septembri 2016, znamená dosahovanie nových objemových rekordov.

 

V roku 2016, kedy automobilka oslávila 10 rokov produkcie, bolo v Trnave vyrobených viac ako 315.000 vozidiel pre spokojnú klientelu po celom svete. To predstavovalo takmer 4 %-ný medziročný rast a plné využitie výrobných kapacít v režime trojzmennej prevádzky. V roku 2017 prekročila celková výroba už 2,5 milióna vozidiel. Denne automobilka vyprodukuje pre našich klientov po celom svete 1.395 vozidiel. Viac ako 80% produkcie smeruje na trhy EÚ.

 

Stúpajúci dopyt bol hlavným impulzom pre rozhodnutie rozšíriť výrobu o štvrtú pracovnú zmenu, ktorá vytvára 800 nových pracovných postov. V slovenskom prostredí ide o jedinečnú víkendovú zmenu, ktorá jej zamestnancom umožňuje venovať sa svojim aktivitám počas týždňa. Za uplynulých 12 mesiacov v súvislosti so spustením štvrtej zmeny a ďalšími projektmi to znamenalo kariérny postup – povýšenie na vyššiu úroveň zodpovednosti pre viac ako 300 osvedčených a talentovaných zamestnancov.

 

Automobilka aktívne vyhľadáva nových dodávateľov pre ich lokalizáciu v areáli výrobného centra. Prvým príkladom je spoločnosť Novares, ktorá v roku 2016 rozbehla výrobu plastových dielov v jej bezprostrednej blízkosti. S ďalšími dodávateľmi sa aktívne rokuje.

 

Groupe PSA Slovakia neustále rozširuje portfólio aktivít na Slovensku. Príkladom je Centrálny nákup skupiny pre strednú a východnú Európu, Centrum účtovných služieb pre Nemecko, Švajčiarsko, Rakúsko a krajiny strednej Európy, ktoré sa v roku 2016 presťahovalo z Nemecka do Trnavy. 

  

Trnavská automobilka generuje okolo 4.500 priamych pracovných postov. Okrem toho dáva prácu takmer 20.000 ľuďom prostredníctvom svojich dodávateľov lokalizovaných na Slovensku.