facebook

Nový generálny riaditeľ PSA Peugeot Citroën Slovakia

Trnava, 3. 7. 2012

Po troch rokoch na čele trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia prijal jej generálny riaditeľ Luciano Biondo novú výzvu vo svojej kariére v rámci skupiny PSA.

Pod jeho vedením začala trnavská automobilka, ako prvá na Slovensku, vyrábať vozidlá s emisiami pod 100 g CO2/km. V roku 2009 prispel k tomu, aby sa závod stal najväčším producentom automobilov na Slovensku, kedy trnavský výrobný závod opustilo viac ako 200 000 vozidiel. V roku 2011 automobilka pokrstila už svoje miliónte vozidlo. Za jeho pôsobenia si závod udržal svoje vedúce postavenie v rámci kvality, kde naďalej dosahuje jeden z najlepších výsledkov v rámci skupiny PSA. Úspešným spustením výroby modelu Peugeot 208 trnavská automobilka potvrdila svoje zameranie na výrobu automobilov segmentu  s nízkou spotrebou a emisiami CO2. Rozbehnutím tretej pracovnej zmeny generálny riaditeľ prispel k minimalizácii negatívnych dopadov finančnej a hospodárskej krízy predovšetkým na zamestnanosť v trnavskom regióne.

Luciana Bionda nahradil v jeho funkcii od 1.7. 2012  Patrice Peslier. Peslier riadil rok prevádzku zvarovne v závode PSA Peugeot Citroën v Poissy (Francúzsko).

Luciano Biondo

Luciano Biondo

Luciano Biondo pôsobí v skupine PSA Peugeot Citroën od roku 1992.  Pracoval okrem iného aj ako technik automatizácie, dva roky bol zodpovedný za spúšťanie výroby nových modelov. Šesť rokov pracoval pre spoločnosť Toyota Manufacturing France, kde viedol lakovňu. Po návrate do PSA Peugeot Citroën šéfoval istý čas lakovni francúzskeho závodu Mulhouse. Do Trnavy prišiel z Mulhouse, kde stál dva roky na čele montáže. Od 1. novembra 2009 bol generálnym riaditeľom PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnave. Jeho misia na Slovensku skončila v júni 2012.

Patrice Peslier

Patrice Peslier

Patrice Peslier pôsobí v skupine PSA Peugeot Citroën kontinuálne od roku 1988. Počas svojej kariéry vystriedal viacero pozícií, okrem iného sa venoval spúšťaniu výroby nových modelov (Citroën C5, Citroën Xsara) a bol riaditeľom zlievarne vo francúzskom Saint Ouen.  Tri roky svojej kariéry strávil aj v Trnave, kedy bol zodpovedný za výstavbu automobilového závodu. Späť na Slovensko prichádza z francúzskeho Poissy, kde stál rok na čele zvarovne. Post generálneho riaditeľa spoločnosti PSA Peugeot Citroën Slovakia v Trnave začal vykonávať od 1.7.2012.