facebook

Zelené vozidlá

Groupe PSA je líder vo výskume, vývoji a výrobe automobilov s nízkymi emisiami CO2. V roku 2012 priemer emisíi na jedno vozidlo bol 122,5 g/km, čo pre nás znamená najlepšie umiestnenie v Európe.

 Trend ekologických vozidiel cítiť aj vo výrobnom centre v Trnave. Peugeot 208, ktorý náš závod vyrába, sa môže chváliť emisiami CO2 na úrovni od 99 g/km.

Hybridné motory

Moderná hybridná technológia HYbrid4, ponúkaná vo vozidlách Peugeot 3008 a Citroën DS5, kombinuje výkon dieselového a ekologický pokrok elektrického motora. Vozidlá vybavené HYbrid4 technológiou majú spotrebu o 30 % nižšiu ako tradičné dieselové motory a emisie CO2 pod úrovňou 100 g/km. Hybridné vozidlo je navyše tichšie, lepšie ovládateľné a pohodlnejšie.

Výskum v oblasti životného prostredia sa týka predovšetkým motorizácií, vrátane techniky hybridného pohonu. Skupina je od roku 2003 priekopníkom systému Stop & Start, ktorý intenzívne presadzuje do svojich vozidiel.

Groupe PSA Slovakia chce širšie uplatniť aj ďalšie svoje inovatívne riešenia. Jedným z nich je filter pevných častíc, čo je technológia, v ktorej má skupina vedúce postavenie. Motory vozidiel skupiny sú taktiež kompatibilné s biopalivami, v ktorých je pri benzíne do 10 % a pri nafte do 30 % biozložky.