facebook

PSA TRNAVA POLMARATÓN 2016 /photo by Vivafoto/

Trnavská automobilka PSA Groupe Slovakia v nedeľu 9.októbra opäť otvorila svoje brány bežcom a športovým nadšencom. Išlo o druhý ročník polmaratónu, ktorý je pokračovaním vlaňajšieho, historicky prvého v Trnave organizovaného podujatia tohto druhu a na Slovensku jedinečného v industriálnom prostredí.

V areáli automobilky tak na jeden deň neboli dominantou vyrobené vozidlá, ale nadšenci behu. Bežci mohli absolvovať jednu z troch kategórii. Ako prví v ranných hodinách, o 9:30, vyštartovali na trasu dlhú 21,2 km polmaratónci. V čase obeda sa na štart postavili bežci v kategórii 5 a 10 km. Behu sa zúčastnilo spolu 315 bežcov. Šancu dostali aj malí športovci, tak ako po minulý rok.

Trať viedla celým areálom automobilky od zvarovne, lisovne, lakovne, parku hotových vozidiel. Bežci v kategórii 5 a 10 km mohli časť trasy absolvovať po prvýkrát priamo interiérom prevádzky kvality, montáže a logistiky. Na účastníkov behu čakali v cieli po zdolaní trasy okrem potlesku a spoločnej radosti aj medaila a občerstvenie.

Premiérový ročník „PSA Trnava polmaratón“ v industriálnom prostredí prilákal takmer 250 bežcov, vrátane 3 hendikepovaných športovcov. Polmaratónsky beh sa pre trnavskú automobilku stal už jesennou tradíciou.