facebook

Pásy trnavskej automobilky dnes opustilo miliónte vozidlo

Trnava, 24. 11. 2011

V PSA Peugeot Citroën Slovakia sme dnes vyrobili miliónte vozidlo. Stalo sa tak za prítomnosti prezidenta republiky pána Ivana Gašparoviča presne osem rokov po položení základného kameňa automobilky a päť rokov po spustení sériovej výroby v tomto najmladšom výrobnom centre koncernu PSA Peugeot Citroën. Miliónte vozidlo, ktoré naštartoval prezident republiky pán Ivan Gašparovič na konci linky akceptácie, bol nový model automobilky Peugeot 208 tmavej červenej farby vyrobený v predsériovej výrobe. Pod kapotou skrýval nový benzínový motor s objemom 1,2 litra s výkonom 84 koní. Tento moderný benzínový trojvalcový motor s objemom 1,2 litra s výkonom 84 koní má emisie 104 g CO2/km.

Trnavská automobilka spustila predsériovú výrobu nového modelu na linke v novembri 2011. Dôslednou aplikáciou Systému výroby PSA a zavedením štandardizácie všetkých pracovných postov sa veľmi rýchlo dostala medzi výrobné centrá skupiny s najlepšími výsledkami kvality. Aj vďaka tomu jej materská spoločnosť zverila náročnú úlohu: prípravu a následné spustenie výroby koncernovej novinky Peugeot 208. Toto vozidlo sa na trhu objaví začiatkom roka 2012.

Vozidlá z PSA Peugeot Citroën Slovakia sa okrem príťažlivého dizajnu vyznačujú tiež nízkou spotrebou a emisiami CO2. Už od roku 2007 je viac než 60% vyrobených vozidiel vybavených úspornými dieselovými motormi s emisiami do 130 g CO2 /km.

PSA Peugeot Citroën Slovakia vyrobil v roku 2010 viac ako 186-tisíc automobilov.