facebook

Citroën C3 Picasso

Citroen C3 Picasso

Novinka vo svete automobilov, ktorá prišla na trh začiatkom roka 2009, sa vyrába exkluzívne v trnavskej fabrike. Prvý Citroën Made in Slovakia je priestranný, premyslený a veselý. Citroën C3 Picasso má veľa tromfov, ktoré z neho robia oveľa viac ako iba minivan - je to naozajstná „zázračná“ škatuľka.

Pod kapotu C3 Picasso montujú v Trnave dva nové benzínové motory a dva osvedčené diesle. Motory veľmi dobre minimalizujú vypúšťanie škodlivého CO2: motor HDi 90 ho vypustí do ovzdušia iba 119 g/km.

Modely C3 Picasso s dieselovými motormi spadajú pod environmentálny program Airdream, ktorý má za úlohu vytvárať autá maximálne ohľaduplné k životnému prostrediu.

Od septembra 2012 má Citroën C3 Picasso novú tvár. Drobné zmeny podstúpil tak exteriér, ako aj vzhľad a vybavenie interiéru. Model vyráža do konkurenčného boja v segmente B zmenenou prednou maskou s novým chrómovým logom Citroën, ktoré sa ťahá celou prednou časťou auta. Vo vyšších výbavách tiež pribudli LED svetlá. Nové logo značky si našlo svoje miesto aj na zadnej časti auta.

Zmenili sa tiež ozdobné kryty kolies, v ponuke sú aj nové hliníkové disky. Hmlové svetlá ponúkajú funkciu svietenia do zákruty. „LEDky“ pribudli aj na interiérovom svetle. V modeloch vyšších výbav zvyšuje komfort jazdy tiež elektrochromatické spätné zrkadlo. Začínajúci vodiči uvítajú cúvaciu kameru, ktorá sa objavuje až v modeloch po restylingu.